Skip to content

Strony internetowe dla firmy

Przekonaj klienta firmową stroną internetową

Od określenia potrzeb i wątpliwości klienta, przez dobry flow na stronie, po konwersje na sprzedaż – zrób z nami porządną i skuteczną stronę internetową firmy.
Karina Molęda Moovi

Jak teraz wygląda strona internetowa Twojej firmy?

Domyślamy się, że:

Coś w tym jest?

Jak zrobić dobrą firmową stronę www?

Po wielu latach pracy w dużych agencjach reklamowych dla wielkich marek konsumenckich też na początku nie wiedzieliśmy, jak zrobić przekonującą firmową stronę internetową dla średniej czy małej firmy. Szczególnie takiej z ofertą B2B.  Skuteczną bez nazwy znanej światowej marki, bez reklamy za setki tysięcy złotych, bez wymyślnych kreacji i wielkich marketingowych badań.

Rozmawialiśmy z właścicielami firm i z ich klientami. Przeanalizowaliśmy setki rad i historii guru nowoczesnego marketingu oraz najbardziej skutecznych w Internecie przedsiębiorców. Potem sprawdziliśmy różne rozwiązania i modele działania na  na klientach. 

Po przetestowaniu różnych podejść, metodą prób i błędów zrozumieliśmy, że kluczem do sukcesu jest zrobienie firmowej strony klientocentrycznej.  Odpowiadającej na autentyczne problemy i potrzeby tej drugiej strony. 

Teraz zmieniamy myślenie firm, którymi się opiekujemy. Nie tyle wykonujemy strony www dla firm na zamówienie, co doradzamy, jak zrobić stronę firmową, która nie tylko jest, ale działa. Prowadzimy za rękę i tłumaczymy na bazie zdobytej wiedzy i doświadczeń, które rozwiązania będą najrozsądniejsze i dlaczego. 

Dodatkowo robimy strony firmowe, które potem samodzielnie będzie można zmieniać i rozwijać, także bez naszej pomocy. Wewnątrz firmy albo z innym wykonawcą. Nie chcemy nikogo od siebie uzależniać.  

Mam jednak pewne wątpliwości... Zresztą pewnie inni klienci także...

Po co strona firmowa?

"Kto jeszcze robi strony firmowe. Teraz wszyscy siedzą na LinkedIn?"

Kojarzysz, jak Facebook „ciął zasięgi” i kazał za wszystko sobie płacić? Jak Google ciągle zmienia algorytmy? Jak wszedł  tajemniczy ChatGPT? Jak LinkedIn usuwa i dodaje nowe funkcjonalności? Media społecznościowe mają swoje plusy, ale to nie jest Twoje podwórko.

Twoja strona firmowa to TWOJE miejsce i TWOJE zabawki. TWOJE centrum internetowego świata, do którego powinny prowadzić wszystkie drogi, jak do Twojego własnego Rzymu.

A zresztą… Czy kiedy potrzebujesz rozwiązać jakiś problem, to przypadkiem nie przeczytasz czasem artykułu na eksperckim blogu? Czy nie zdarzyło Ci się trafić na taką sprzedażową stronę ofertową, że chciało Ci się kupować od ręki? A „guglać” stronę potencjalnego wykonawcy, żeby przejrzeć, kto to, skąd są, co już zrobili i dla kogo,  czy to nie „firma krzak”? Własna firmowa strona www to własna strona. To pozycja absolutnie obowiązkowa i jak już ją robisz, to zrób ją najlepiej jak się da. 

A swoją drogą Twoim LinkedIn też się warto zająć, bo nie przeczę, że social selling działa i potwierdzamy to z własnego doświadczenia. 

"Pozyskuję klientów przez kontakty bezpośrednie, nie przez stronę www firmy"

Wiedz, że według badań w B2B zanim klient zdecyduje się na kontakt sprzedażowy, ponad połowę czasu na szukanie rozwiązania spędzi na samodzielnym studiowaniu rozwiązań w Internecie. Lepiej, żeby trafił tam na Twoją stronę firmową i Twoje materiały. Żeby w końcu to z Tobą chciał rozmawiać bezpośrednio.

"Mam klientów z poleceń"

A co, jeśli klient rozpuścił wici i ma kilka poleceń? Może pierwsze co robi, to wpisuje nazwę firmy w wyszukiwarkę i zagląda na firmową stronę www? Wtedy raczej trzeba się tu dobrze zaprezentować i przekonać klienta na stronie firmy!

"Potrzebuję tylko prostej wizytówki"

Ok, Twój wybór. Tylko wiedz, że nie wykorzystujesz ogromnego potencjału, który może mieć dobra internetowa strona firmowa. Taką prostą wizytówkę z krótkim opisem, zdjęciem i danymi kontaktowymi możesz sobie zrobić nawet samodzielnie, jest do tego dużo narzędzi w Internecie.

"Nie mam czasu"

Zrobimy za Ciebie, co się da. Porozmawiamy z Twoimi klientami, obejrzymy sobie konkurencję, zapoznamy produkt. Jednak na pewne rzeczy musisz znaleźć czas. Marketing i sprzedaż w Twojej firmie leżą w Twoim interesie. Bez tego długoterminowo po prostu nie rozwiniesz biznesu. Tak, będzie trzeba się nad tym pochylić. Pomożemy Ci się zorganizować, ale nie zrobimy wszystkiego za Ciebie.
 
Jeśli jednak naprawdę nie znajdziesz czasu albo nie masz szans na wydelegowanie tego komuś z zespołu, to lepiej zostaw temat, jak jest. Zgłoś się, kiedy będziemy mogli to przepracować razem z pełnym zaangażowaniem. Zależy nam na świetnym efekcie, którymi sami też się możemy pochwalić. Dlatego zachęcamy do kooperacji, kiedy masz gotowość do dobrej, profesjonalnej współpracy w fajnej atmosferze, pełne zaufanie, motywację i konkretne cele do osiągnięcia.

I ważna kwestia...

Dlaczego masz zrobić stronę firmową właśnie z Moovi?

Strony mają flow

Dobra strona firmy to logicznie ułożony ciąg, który ma przekonywać. Rozrysujemy Ci na makiecie, co jak opisać, w jakiej kolejności, jak zilustrować na stronie i gdzie linkować.

Realizują zadania

Nie przygotowujemy firmowej strony www tylko po to, żeby była. Robimy ją w konkretnym celu - uwiarygodnienia, edukacji klientów zebrania kontaktów, sprzedaży.

Nie pokazujesz palcem

To nie Ty masz się znać na marketingu. Rozplanujemy Ci stronę firmy i ją wdrożymy. Twoje zadanie to tylko dostarczenie informacji i materiałów o Twoim biznesie

Łatwo je zmodyfikujesz

Wdrażamy strony www da firm na uniwersalnych narzędziach. Możesz je potem łatwo obsługiwać. Samodzielnie zmieniasz zawartość, tworzysz nowe moduły i podstrony.

Planujemy na przyszłość

Robimy wersję podstawową strony firmowej i na tym możemy poprzestać. Jednak proponujemy Ci też rozwój strony, np. newsletter, blog, wideo, sklep.

Ok, w teorii to fajnie brzmi, ale...

Jakieś przykłady stron firmowych?

strona ecommerce kemia

Strona firmowa z ecommerce dla Kemia

Odświeżenie wizerunku producenta chemii przemysłowej, zbudowanie wiarygodności i więcej B2B. Grafiki podkreślające unikalność i wysoką jakość

Sprawdź case study >>
moovi realizacje strona Radiovet

Radiovet. Zaczęło się od strony, robimy cały marketing

Zapytanie dotyczyło strony firmowej z dobrze opracowaną zawartością. Tymczasem realizujemy plan marketingowy do pozyskiwania i lojalizacji klientów.

Sprawdź case study >>
landing page examples Wielton realizacje Moovi

Wielton. Strona do zbierania leadów na rynek niemiecki

Planowanie flow przekonującego do produktu i firmy, makieta, wytyczne do treści, projektowanie i wdrożenie, łącznie z formularzem.

Sprawdź case study >>
landing page przykłady

Vive. Strona lądowania Adwords dla e-sklepu B2B

Dla największego na świecie polskiego producenta odzieży używanej tłumaczymy na stronie, jak firmy mogą zamawiać towar przez Internet.

Sprawdź cas study >>
strany internetowe dla firmy portfolio cter

CTER. Strona nastawiona na content, SEO i newsletter

Wizytówkową stronę firmy rekrutacyjnej przekształciliśmy w serwis budujący wiarygodność i relacje przez wartościowe treści na blogu i w newsletterze.

Sprawdź case study >>
nowa strona dla firmy przykłady

Prospero. Agencja PR o swoich usługach i portfolio

Po metamorfozie firma w końcu pokazuje w pełnej okazałości swoje widowiskowe realizacje i przedstawia ofertę usług. A na początek intrygujące powitanie.

Sprawdź case study >>
Więcej

Kim jesteśmy?

Więcej o Moovi

Przed agencją Moovi, wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie w największych agencjach. Z dużymi zespołami zrobiliśmy kilkadziesiąt stron internetowych. Dla wielkich marek, ze świetnymi wykonawcami, do różnych krajów. Korporacyjne, produktowe, kontentowe pod SEO, społecznościowe, B2B, B2C.

Agencja marketingu B2B Moovi działa na rynku od kilku lat. Specjalizujemy się w nowoczesnej obsłudze marketingowej firm, które sprzedają usługi lub produkty do innych firm. Takich, które robią dobrą robotę na polskim rynku, ale nie potrafią się tym pochwalić w Internecie. 

Z klientami opracowujemy koncepcje stron firmowych, od zebrania informacji o firmie, rynku i klientach, przez badania Buyer Persona i strategię marketingową (tam gdzie to potrzebne), po makietę strony www dla firmy. Obmyślanie i techniczne tworzenie stron znamy od podszewki. Możemy polecić najlepsze i sprawdzone rozwiązania, wszystko wytłumaczyć i zaprezentować na ekranie komputera.

Karina

Założycielka Moovi

Zespół Moovi

Strony wdraża nasz świetny zespół złożony z twórców stron (webdeveloperów), grafików (designerów), redaktorów (copywriterów). Zajmują się projektowaniem, UX, WordPressem, serwerami, blogiem, RODO, obróbką zdjęć,  newsletterem, formularzami,  SEO, e-sklepem WooCommerce, płatnościami internetowymi itd.

Moovi zespól Szymon

Szymon

Twórca stron WordPress

Moovi zespół Adrian

Adrian

Twórca stron WordPress

Monika

Twórca stron WordPress

Krzysztof

Twórca stron WordPress

Klaudia

Designerka

Łukasz

Designer

Kamila

Copywriterka

Czy potwierdzają to inni klienci?

Miałem okazję współpracować z Moovi przy dwoch projektach. Jeden z nich dotyczy szerokiego zakresu doradztwa w zakresie marketingu internetowego, drugi zaś opracowania nowej strony WWW. W obu przypadkach pełen profesjonalizm, nastawienie na zrozumienie potrzeb klienta, elastyczność i super atmosfera wspólpracy. Szczerze polecam! (źródło: Google)
Piotr Goliński
Managing Partner, CTER
Serdecznie polecam Moovi, ekspercka wiedza, pełen profesjonalizm na każdym etapie współpracy.
Błażej Marcinkowski
Marketing Manager, WIelton
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Moovi przy tworzeniu naszej nowej strony. Doceniamy zaangażowanie Kariny, świetną komunikację z nią, a przede wszystkim cenne rady i sugestie wynikające z jej dużego doświadczenia, które przekładają się na doskonały efekt końcowy naszych działań.
Natalia Duma
PR&Marketing Manager, JRC Consulting

Załóżmy, że się zdecyduję. Jak to będzie wyglądało?

Proces tworzenia firmowej strony www krok po kroku

1. Brief
Na początek rozmawiamy. Zadajemy Ci serię pytań o funkcje Twojej strony firmowej www, ofertę, do kogo jest skierowana, jakie masz materiały itd. Jeśli trzeba, cofamy się krok wcześniej i opracowujemy strategię marketingową, robimy badania na klientach. A jeśli wszystko jest jasne, na tej podstawie powstaje makieta.
2. Makieta
To taka uproszczona strona, klikalny prototyp. Układamy Ci w tej formie całą architektury, flow każdej podstrony, moduły, linkowanie. Dokładnie rozpisujemy, jakie teksty i obrazki będziesz mieć do przygotowania.
3. Przygotowanie strony
Na tym etapie ubieramy stronę w projekt graficzny i wstawiamy treści. Robimy wszystkie techniczne ustawienia - zadbamy o serwer, domenę, podpięcie statystyk, RODO, wersję na komputer i telefon. Jeśli tak wcześniej ustalamy, robimy przygotowania pod SEO, bloga, czy newsletter.

A ile to będzie kosztowało?

Strona internetowa firmy cena

Na jakich zasadach możemy współpracować przy stronie firmowej?

Możemy się umówić na pojedynczą realizację wycenioną całościowo lub miesięczny abonament. 

Współpraca projektowa

jednorazowa wycena

Na podstawie briefu wyceniamy makietę. Stopień rozbudowania makiety pozwala oszacować przygotowanie docelowej strony. Czasami umawiamy się na mniejsze projekty: samą makietę, wdrożenie gotowych projektów graficznych, przeniesienie strony na WordPress, czy odświeżenie szablonu.

Stała współpraca

abonament

Naszą współpracę  przy stronie możemy też rozplanować na kilka miesięcy czy lat. Zrobimy wtedy razem strategię, makietę, opublikujemy stronę w podstawowej wersji, a potem rozwijamy ją o blog, case study, regularny newsletter, landingi produktowe, stałe dostosowywanie do SEO czy mediów społecznościowych. Taki pakiet w zależności od potrzeb i zakresu współpracy to zwykle od 2 do 10 tys. zł  netto miesięcznie. 

Jak potem zrobić, żeby ściągnąc klientów na stronę?

Inne usługi agencji marketingu B2B Moovi

Karina Molęda strategia marketingowa

Strategia marketingu

Opracuj argumenty przekonujące klientów i zaplanuj, jakimi kanałami najlepiej je przekazać...

landing page lead generation

Landing Page

Przygotuj strony ofertowe, które pozwolą Ci zbierać zapytania z Adwords, SEO, Social Media...

jak zrobic newsletter

Newsletter

Przypominaj o sobie dotychczasowym klientom i długoterminowo przekonuj nowych...

Strona firmowa FAQ

Tak, mamy doświadczenie zarówno w robieniu stron wielojęzycznych, jak i landing page do kampanii np. Google Ads na rynki zagraniczne (niemiecki czy nawet marokański)

Strona firmowa B2B to strona internetowa dla firmy, która sprzedaje produkty i usługi profesjonalne dla innych firm. Strona www służy wtedy do przekonującego przedstawienia produktów i usług, uwiarygodnienia firmy i oferty oraz do uprzystępnienia kolejnych kroków

Strona www firmy musi zawierać strony ofertowe poszczególnych usług i/lub strony kategorii produktowych i katalog produktów. Powinna mieć stronę o firmie. Dobrze, żeby pokazywała wcześniejsze realizacje i opinie klientów. Koniecznie musi mieć CTA (Call To Action), czyli wezwanie do działania i wykonania kolejnych kroków

Pozwala się wyszukać w internecie, przekonać klienta i zdobyć zapytanie o usługę lub produkt. Klienci firmowi w dzisiejszych czasach ponad połowę czasu poświęconego na proces decyzyjny o wyborze dostawcy spędzają w Internecie na samodzielnych poszukiwaniach i studiowaniu stron internetowych

Najpierw trzeba zrobić stronę firmową z wartościowymi, wyszukiwanymi treściami. Trzeba zadbać, żeby była szybka, dostosowana do urządzeń mobilnych. Następnie warto uruchomić działania SEO (optymalizacja w darmowych wynikach wyszukiwania), pozyskać linki zewnętrzne. Zanim SEO zacznie przynosić efekty, warto uruchomić kampanie Google Ads – płatne linki Google ważne szczególnie na początku. We wszystkich powyższych pomagamy naszym klientom

My szczególnie zachęcamy do wykonania strony na darmowym i najpopularniejszym silniku WordPress. Najlepiej przy użyciu popularnego page buildera typu Elementor, który pozwoli potem łatwo zmieniać i rozwijać stronę także bez agencji

WordPress to najpopularniejszy silnik (cms) do robienia stron internetowych. Dzięki temu ma bardzo dużo możliwości – bezpłatne i płatne wtyczki oraz dodatkowe kodowanie przez programistę pozwalają uzyskać praktycznie każdą funkcjonalność. Nie blokują wielu możliwości tak jak popularne rozwiązania SaaS w chmurze. Na początek wymagają jednak więcej pracy przy stworzeniu strony, a później przynajmniej raz na kwartał warto zrobić małą konserwację i aktualizację wtyczek

Interesują Cię bezpłatne półgodzinne konsultacje?

lub użyj prostego formularza: