Wielton. Landing page kampanii Adwords na Niemcy

landing page examples Wielton realizacje Moovi

Klient o współpracy:

Serdecznie polecam Moovi, ekspercka wiedza, pełen profesjonalizm na każdym etapie współpracy.
Błażej Marcinkowski
Marketing Manager, Wielton
Strona lądowania do przedstawienia produktów i zbierania leadów kontaktowych w kampanii Adwords na rynku niemieckim

 

Klient

WIelton S.A. to polska firma z Wielunia, która jest aktualnie trzecim w Europie producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Firma bardzo dynamicznie się rozwija, stawia na jakość, przydatne ulepszenia i szeroki, dopasowany do klientów asortyment. 

Strona do kampanii niemieckiej

Wielton odważnie wychodzi na rynki zagraniczne i dobrze sobie na nich radzi. Przy okazji wchodzenia na rynek niemiecki z kampanią w Google Adwords przygotowaliśmy razem dwie strony produktowe – dla popularnych naczep kurtynowych do TIR-ów oraz do wywrotek.  

Proces planowania

Zanim przystąpiliśmy do projektowania strony podjęliśmy strategiczne decyzje do jej zawartości i rozrysowaliśmy planowany flow komunikacyjny na makiecie.

Przyjęliśmy, że firma Wielton i jej produkty mogą być jeszcze nieznane dla odbiorcy. Dlatego landing miał spełniać zarówno rolę wizerunkową jak i informacyjna produktową. A wszystko to w zwartej formie strony o funkcji leadowej, dlatego musieliśmy znaleźć złoty środek między przekonującymi informacjami a zwięzłą formą przekonującą do działania czyli do pozostawienia danych kontaktowych.

Makieta

Na makiecie rozrysowaliśmy sobie moduły, ich zawartość i kolejność. Makieta zawierała już bardzo konkretne wytyczne do tekstów i obrazków i ich roli.

W trakcie realizacji ze względu na czas przygotowania musieliśmy zrezygnować z kilku bardziej czasochłonnych treściowo modułów, ale zachowaliśmy najważniejszy „trzon perswazyjny”:

– wizerunkowy baner produktowy

– wyjście od potrzeb i problemów klientów oraz korzyści od marki

– konkretne przydatne rozwiązania produktowe, „ficzery”

– uwiarygodnienie jakości – film o testowaniu produktów

– przedstawienie producenta i konkretne dowody na zaufanie – mapa i liczby

– rozpisane kolejne kroki i zachęta do kontaktu handlowego

Rezultat

Handlowcy z niemieckiego oddziału Wielton mogli zacząć pozyskiwać pierwsze leady z Internetu jeszcze przed rozpoczęciem szerszych działań marketingowych, wizerunkowych i sprzedażowych na tym rynku.

Klient:
Usługi:
Szczegóły:

Landing page Wielton - naczepa Curtain:

wielton landing page
Strona stworzona na bazie makiety z okreslonym flow sprzedażowo-perswazyjnym.

Landing page Wielton - wywrotka:

wielton landing page
Strona przygotowana dla innego produktu - na tej samej makiecie, z innymi treściami produktowymi i drobnymi modyfikacjami.

Podobne realizacje